KONST / Litografier / Färglitografi 13989358
nr 1398 9358
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färglitografi, Signerad, numrerad 75/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:14:35
24/5 19:09:35
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley